Whatsapp

کود گوگرد مایع زیست

کد محصول : 361

نام برند : زیست0 بن هدیه

انتخاب کالای درخواستی :

     
موجود 68,000 تومان

تعداد :


کود گوگرد پتاسیم مایع زیست
 
 
کود گوگرد مایع زیست با دارا بودن عناصری مثل گوگرد و پتاسیم نیاز محصول به این دو عنصر را رفع کرده و دارای
خواص بسیار برای زمین کشاورزی می باشد.
جهت خرید محصول با پشتیبانی واتساپ در تماس باشید.
دسته: کودهای گوگردی                                                                                                                                 کود گوگرد پتاسیم مایع زیست با دارا بودن عناصری مثل گوگرد و پتاسیم نیاز محصول به این دو عنصر را رفع کرده و دارای خواص بسیار برای زمین کشاورزی می باشد.
 
گوگرد یکی از 16 عنصر غذایی برای رشد و توسعه گیاهان می باشد. گوگرد جزیی از ترکیبات بی شماری ازاسیدهای آمینه و در نتیجه پروتئین هاست ، در شرایط کمبود گوگرد جلوگیری از ساختن پروتئین در گیاه جلوگیری می شود. این عنصر در ساختمان اسید های آمینه حضور دارد و در اثر کمبود منجر به زرد شدن برگ های جوان می شود. کود گوگرد مایع زیست کاملا  محلول در آب بوده و برای رفع سریع کمبود گوگرد در گیاهان استفاده می شود. این کود هم نقش حفاظتی و هم نقش تغذیه ای دارد. با توجه به ساختار این ترکیب از کارایی بالایی برای بهبود رشد و افزایش کیفیت میوه گیاهان دارد.
 
گوگرد یا سولفور با نماد S نقش بسیار مهمی در رشد گیاهان دارد چرا که غلظت آن در اندام گیاهی مقداری برابر ۰/۲۵ درصد است و کاربرد فراوانی در کشاورزی دارد. گوگرد عمدتا از دو طریق طبیعی از کانسارها و شیمیایی از نفت بدست می آید.
 
متخصصان تغذیه گیاه، سه عنصر ازت و فسفر و پتاسیم را که مقدارشان در گیاهان به ترتیب حدود ۰٫۱۵ ، ۲  و ۲٫۵ درصد است جزء عناصر اصلی و گوگرد را جزء عناصر غذایی ثانویه طبقه بندی کرده اند. اما باید جایگاه فعلی این عنصر تغییر کند و در ردیف عناصر اصلی قرار گیرد زیرا غلظت گوگرد در اندامهای گیاهی ۰٫۲۵ درصد میباشد در حالی که غلظت فسفر ۰٫۱۵ درصد است.
 
با توجه به سرعت پایین اکسیداسیون گوگردهای پتروشیمی و صنعتی، استفاده از گوگرد معدنی طبق آنالیز بسیار مفید میباشد. دارا بودن اسید آزاد و نیز گوگرد عنصری، قابلیت اثر گذاری و اکسیداسیون خیلی سریعتری نسبت به گوگرد پترو شیمی دارد. گوگرد معدنی بهزیم  از بهترین نوع گوگردهای معدنی با بالاترین درصد خلوص طبق آنالیز قابل ارائه است.
 
نقش گوگرد در گیاهان و خاک :
 
افزایش قابلیت جذب عناصر غذایی و بهبود کمی و کیفی محصولات کشاورزی
 
اصلاح ویژگیهای فیزیکی و شیمیایی خاکهای آهکی و سدیمی، همچنین افزایش نفوذپذیری خاک و کاهش pH
 
حذف بی کربنات از آب آبیاری
 
افزایش مقاومت گیاه در فصل سرما
 
استفاده به عنوان قارچ زدا در گیاهانی مانند انگور و یا برای حذف نماتد ریشه میتواند پیشنهاد مناسبی باشد
 
حضور گوگرد درفرآیند  nitrate-reductase (کاهش نیترات) که در آن نیتروژن نیتراته به آمینو اسید تبدیل میشود.
 
مصارف:
 
تولید کود کشاورزی
 
گوگرد به علت دارا بودن خاصیت قارچ کشی ، خاک را ضد عفونی می‌کند.
 
استفاده برای خاک و زمین کشاورزی جهت پائین آوردن پی هاش (PH) خاک‌های قلیایی
 
خاک به عنوان بستر اصلی کشت گیاه و نیز محیطی منحصر به فرد برای انواع حیات محسوب می‌شود.
 
کمبود مواد آلی از یک سو و آهکی و قلیائی بودن اراضی کشاورزی از سوی دیگر موجب پدیدار شدن انواع ناهنجاری‌ها، افت پتانسیل در تولید محصولات کشاورزی، کاهش سطح حاصلخیزی خاک‌های زراعی و بحران‌های زیست محیطی می‌شود.
 
با توجه به اثرات مفید کاربرد گوگرد در طبیعت، استفاده از این محصول به عنوان کود و سم برای از بین بردن ناهنجاری‌های خاک،‌ نقش به سزایی دارد.
 
گوگرد بعد از ازت، فسفر و پتاس، چهارمین عنصر پر مصرف برای گیاهان به شمار می‌رود. با توجه به اثرات مفید گوگرد در از بین بردن سفیدک مو (انگور) به توصیه کارشناسان استفاده از آن برای حفظ نباتات و از بین بردن کرم سفید ریشه و حشرات موذی ضروری می باشد. مصرف گوگرد باعث پائین آمدن ph (پ هاش) خاک شده و این امر دسترسی گیاه را به عناصر ذخیره شده در خاک آسان می‌کند.
 
ویژگی های گوگرد مناسب باغات و مزارع و  اثرات آن
 
گوگرد مناسب باغات و مزارع باید فاقد عناصر سنگین مانند کادمیوم ، سرب ، آرسنیک و … باشد. همچنین گوگرد مناسب باید دارای شوری و آهک پایینی باشد. گوگرد با کیفیت باید قابلیت حلالیت بالایی داشته باشد. گوگرد با کیفیت موجب کاهش شوری در خاک باغات و مزارع شده و تاثیرات عمیقی بر روی خاک و گیاه  دارد.
 
در اراضی شور و قلیایی باعث می شود علاوه بر عناصر موجود در کود سایر عناصر غذایی مورد نیاز گیاه موجود در خاک نیز حل شده و گیاه آن ها را جذب نماید.
 
باعث اصلاح خاک های شور یا شور قلیایی می شود.
 
عملکرد محصولات زراعی و باغبانی را به صورت چشمگیر افزایش می دهد.
 
باعث افزایش کیفیت و بازار پسندی محصولات کشاورزی می شود.
 
میزان نشاسته در غده های سیب زمینی را افزایش می دهد.
 
اسیدهای آمینه در محصول پیاز را افزایش می دهد و وزن غده را افزایش می یابد.
 
باعث کارایی مصرف آب (موجب حفظ رطوبت) در اراضی کشاورزی می شود.
 
میزان پروتئین و روغن ارقام مختلف کلزا را افزایش می دهد.
 
باعث افزایش خواص کیفی و کمی دانه ذرت میشود.
 
باعث افزایش تولید میوه در درختان میوه می شود.
 
خصوصیات فیزیکی – شیمیایی بخصوص نفوذپذیری خاک را افزایش می یابد.
به صورت مدام باعث کاهش اسیدیته (PH) خاک های آهکی شده و حلالیت سایر عناصر غذایی کم مصرف (ریز مغذی ها) مورد نیاز گیاهان را افزایش می دهد.
 
به مرور زمان تثبیت فسفر در خاک های آهکی را کاهش می دهد.
 
در پای درختان میوه اعم از مرکبات، پسته، نخلیات، گلابی و … تاثیر خوبی در کیفیت و کمیت محصول دارد.
 
مقاومت نباتات و درختان را در برابر سرما افزایش میدهد.
 
به دلیل گوگرد موجود در کودهای گوگردی قارچ های موجود در خاک و دور طوقه درختان را از بین میبرد.
 
کودهای گوگردی معدنی علاوه بر گوگرد دارای عناصر ماکرو (پتاسیم، ازت، فسفر) و نیز ریز مغذی هایی مانند: آهن، روی، منگنز، مس و غیره می باشد (کود ارگانیک گوگردی فاقد عناصر شور کننده خاک و عناصر سنگین است).
 
گوگرد معدنی ارگانیک بر خلاف گوگرد پالایشگاهی به سرعت به فرم قابل جذب برای گیاهان در می آید.
 
باعث کاهش تجمع نیترات در محصولات کشاورزی می شود.
 
باعث حذف بی کربنات از آب آبیاری می شود. بی کربنات در آب باعث کاهش جذب عناصر غذایی گیاه به ویژه ریزمغذی ها و کاهش عملکرد می شود.
علایم کمبود گوگرد در خاک
 
گوگرد به عنوان یکی از قدیمی ترین عناصر شناخته شده در تهیه مواد شیمیایی آلی، معدنی مخصوصا کودهای کشاورزی کاربرد دارد.
 
گوگرد ماده با ارزشی است که در کشاورزی بسیار پر کاربرد است و از قدیم مردم برای کشاورزی استفاده می کرده اند.
 
گوگرد مایع با محیط زیست سازگار است و  با دفع آفات و تقویت محصولات کشاورزی و گیاهان هزینه های کشاورزی تا حد زیادی کاهش می دهد.
 
گوگرد به انگلیسی liquid sulfur به عنوان یکی از عناصر ضروری برای رشد و محصول دهی گیاهان شناخته شده است.
 
اهمیت گوگرد در تغذیه گیاهان هم ردیف با فسفر و حتی گاهی بیشتر از آن می باشد.
 
گوگرد عنصر اصلی ساختمان اسیدهای آمینه در گیاهان است.
 
این عنصر به دلیل دارا بودن بار منفی توسط ذرات خاک جذب نمی شود و در خاک متحرک است به همین دلیل در خاک هایی که به شدت در معرض شست و شو قراردارند کمبود گوگرد مشاهده می شود.
 
ولی در گیاهان از پویایی کمی برخوردار بوده و به همین دلیل نشانه کمبود گوگرد در گیاه زردشدن برگ های جوان می باشد این در حالی است که نشانه کمبود نیتروژن زرد شدن برگ های پیر است.
کمبود گوگرد
 
کمبود گوگرد موجب کاهش تشکیل کلروفیل،کاهش رشد گیاه، نازکی ساقهها، پیچیدگی، ریزش و زردی برگ ها و کاهش سطح آن ها می شود.
 
شکل قابل استفاده گوگرد توسط گیاهان به صورت یون سولفات است از این رو اگر گوگرد عنصری استفاده شود، برای تبدیل آن به سولفات باید شرایط اکسیداسیون در خاک مهیا باشد.
 
از جمله این شرایط رطوبت کافی، دمای مناسب، وجود مواد آلی، جایگذاری عمقی گوگرد و وجود میکرو ارگانیسم های اکسیدکننده گوگرد (تیوباسیلوس) می باشد.
 
گوگرد عنصری طبق واکنش زیر طی مدت زمان طولانی به سولفات تبدیل می شود و موجب اسیدی شدن خاک می گردد اما گوگرد مایع به دلیل فرمولاسیون قدرتمند خود نیازی به تیوباسیلوس ندارد.
نقش پتاسیم در تغذیه گیاهان
 
پتاسیم به عنوان عنصر کیفیت  در گیاه شناخته می شود. پتاسیم نقش های بسیاری در گیاه ایفا می کند.
 
پتاسیم باز و بسته شدن روزنه ها تنظیم کرده و  از این طریق، در جذب دی اکسید کربن و فرایندهای تبخیر و تعرق در گیاه نقش عمده ای ایفا می کند. به طور کلی پتاسیم در تنظیم تعادل آب در گیاه تاثیر فراوان دارد (osmo regulation). جذب آب از ریشه و خارج شدن آن در سطوح روزنه ای تحت تاثیر عنصر پتاسیم است. جذب پتاسیم در ریشه باعث ایجاد شیب اسمزی شده و گیاه آب را جذب خواهد کرد.
 
پتاسیم مهمترین عنصر در فعالسازی آنزیم های گیاهی است و وظیفه فعالسازی بیش از 60 نوع آنزیم را داراست. پتاسیم با تغییر شکل فیزیکی آنزیم ها باعث فعالسازی آنها می شود. همچنین پتاسیم باعث خنثی سازی اسید آلی و دیگر ترکیبات موثر در pH سلول شده و اسیدیته را در گستره مطلوب فعالیت آنزیم های گیاهی که در حدود 6 تا 7 است حفظ می کند. میزان پتاسیم موجود در سلول تعیین می کند که چه میزان فعالیت آنزیمی در گیاه انجام می شود.
 
یکی از مهمترین آنزیمهایی که پتاسیم در فعالسازی آن موثر است   starch synthetase  می باشد که در تولید و سنتز نشاسته در گیاه نقش اساسی دارد که در کمبود پتاسیم میزان کربوهیدرات های محلول افزایش می یابد. در حضور پتاسیم کافی ساخت کربوهیدراتها افزایش یافته و انتقال مواد از اندام تولیدی به اندام ذخیره ای مثل    میوه ها و خوشه ها می شود. از این رو پتاسیم در افزایش سایز میوه و میزان پرشدن خوشه و افزایش وزن هزاردانه  تأثیر مستقیم دارد.
 
یکی از مهمترین نقش های پتاسیم شرکت آن در فرایند فتوسنتز است. یون پتاسیم موجب تسریع انتقال مواد حاصل از فتوسنتز در گیاه می شود که این امر مربوط به فرایندهای فتوفسفوریلاسیون می باشد به طوری که با افزایش مقدار پتاسیم احتمال تولید ATP زیاد شده که در بارگیری مواد در آوند آبکش موثر خواهد خواهد بود. پتاسیم نقش عمده ای را در انتقال آب و عناصر غذایی در آوند چوبی ایفا می کند. وقتی میزان پتاسیم در گیاه کافی نباشد جابه جایی کلسیم ، منیزیم و نیترات و فسفات و آمینو اسیدها کاهش می یابد.
 
کمبود پتاسیم به دلیل تجمع فرم آزاد نیتروژن ، کاهش ضخامت دیواره سلولی و در نتیجه کاهش مقاومت ساقه ها و تجمع قند در برگها باعث افزایش بیماری های قارچی ، باکتریایی و ویروسی  در گیاه می شود.
 
 
عوارض کاهش پتاسیم در گیاه
 
کربن گیری
 
کمبود پتاسیم باعث تقلیل کربن گیری و آزاد شدن اکسیژن می گردد. بدون پتاسیم تأثیر نیز کاهش می یابد . پتاسیم دارای دو نقش مجدد درکربن گیری است . نقش اصلی آن در متابولیسم پروتئین دخالت دارد و دیگری مربوط به فعال کردن آنزیم هاست.
 
تنفس
 
کمبود پتاسیم باعث کاهش تنفس در گیاه می شود.
 
متابولیسم مواد هیدروکربنی
 
گیاهی که دارای کاهش پتاسیم است در نسوج خود مقدار زیادی نشاسته و قند ذخیره می کند. تجمع هیدروکربن در گیاه مبتلا به کمبود پتاسیم به آن علت است . که موارد ساخته شده نمیتوانند برای ساخت پروتئین جدید و یا نسوج جدید به کار روند.
 
متابولیسم ترکیبات ازت
 
مقدار پروتئین دربرگهای جوان گیاهان مبتلا به کمبود پتاسیم بسیار کمتر از گیاهان سالم است و در کمبود شدید تولید پروتئین به طور کلی متوقف می شود در زمان کمبود فعل و انفعالات به طرف تجزیه پروتئین پیش می رود.
 
تشکیل اسیدهای آلی
 
اسیدهای آلی از جمله مالئیک و سیتریک و ترکیبات ازتی غیر پروتئینی از جمله اسیدهای آمینه و آمیدها درزندگی گیاه نقشهای مهمی دارند . اسیدهای آلی قسمت مهمی از سیتوپلاسم راتشکیل می دهند. این اسیدها درظرفیت تبادلی ریشه نسبت به کاتیونها در سلول گیاه تأثیر دارند و همچنین باعث تنظیم PH سلول میگردد.
 
سیستم سلولی و رشد
 
وقتی پتاسیم در گیاه کم باشد این عنصر از برگهای پیر به برگهای جوان انتقال و ازآنجا به نقاط روینده می رود.
 
میزان پتاسیم در رشد به این دلیل قطعیت دارد که این عنصر درساخت مواد هیدروکربن دار و پروتئین نقش موثری دارد
 
مقاومت به استرسهای محیطی
 
پتاسیم نقش مهمی در بیماریهای پارازیتی و غیر پارازینتی در گیاه دارد عده ای تصور می کنند که اثر k بیشتر در تولید سلولهای اپیدرمی با دیواره ضخیم می باشد که در مقابل بیماری مقاومت بیشتری می کند.
 
مشخصات فنی کود گوگرد پتاسیم زیست :
 
ساخت     شیمی زیست
 
حجم         ۱ و ۵ لیتری
 
تجزیه ضمانت شده :
گوگرد کل ۲۰ درصد
پتاسیم محلول ۲۵ درصد
گوگرد غیر اکسیدی ۲۰ درصد
دانسیته kg/l        ۱/۵ 
 
مقدار مصرف
 
۲/۵  لیتر در هزار به صورت محلول پاشی
 
زمان مصرف :
 
یک تا دو مرتبه در طول دوره رشد طبق نظر کارشناس
 
مزایای کود گوگرد پتاسیم زیست :
 
قارچ کش بسیار قوی
 
حلالیت %100 در آب
 
بسیار مقرون به صرفه
 
افزایش 30% تولید محصولات
 
کاهش استفاده از کودهای دیگر
 
بالا بردن کیفیت محصولات در عطر و طعم
افزایش جذب فسفر، آهن، روی و منگنز در خاک
افزایش مقاومت گیاه در برابر خشکسالی و سرما
 
قارچ کش و از بین برنده حشرات
 
رفع سیاهکها، انواع سفیدکها و زنگهای زرد
 
پیشگیری از انتشار و ابتلاء به بیماری های گیاهی
 
عدم استفاده از هرگونه مواد شیمیایی و مضر
 
قابلیت جذب بالا در گیاهان تولید و تامین اسیدهای چرب در ساختار طعم انواع میوه ها
 
علاوه بر خواص ویژه در مقایسه با کودهای شیمیایی، گوگرد در تشکیل مزه پاره ای از محصولات باغی مانند سیر، پیاز و انواع میوه ها نقش ویژه ای را ایفا می کند.
 
هشدار :
 
دور از دسترس اطفال و نور خورشید قرار گیرد ..
  • نوع : کود گوگرد پتاسیم مایع زیست
  • جنس : مایع
  • تهیه شده در شرکت شیمی زیست
  • عملکرد اصلی : بر طرف کننده کمبود گوگرد و پتاسیم در گیاه
  • مناسب برای : کلیه گیاهان زراعی-باغی-زینتی-گلخانه ای
  • سایر توضیحات : .....

شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید :

نظرات مشتریان

    برای این کالا نظری ثبت نشده است

محصولات مشابه در این دسته